Зоровий контакт: про що розкажуть очі – 3 важливі значення погляду

0 Comments


Ви часто дивитеся людям у вічі? А вони вам? Погляд буває промовистим: уважним, теплим, оцінюючим, порожнім, агресивним. Зоровий контакт дає багато інформації про настрій та наміри співрозмовника. Як навчитися її зчитувати?

Бажаєте розібратися в тонкощах міжособистісної взаємодії, зрозуміти, як люди впливають один на одного, та навчитися будувати довірчі стосунки? Подумайте, як дивіться на оточуючих. Погляд може бути привабливим або знищуючим. Очі говорять більше, ніж думаємо, у них відбиваються емоції та сумніви. Докладніше за посиленням mikrocement.com.ua.

Зоровий контакт: про що розкажуть очі - 3 важливі значення погляду

Про що говорять очі

Зоровий контакт – невід’ємна частина невербального спілкування. Дізнавшись про нього більше, ви зможете краще контролювати свою поведінку, скористатися деякими прийомами. Вважається, що за нормального спілкування мінімальна тривалість зорового контакту — 30% часу, а максимальна — 60%.

  1. Довгий погляд

Довгий і пильний погляд розцінюється як прояв нетактовності, ворожості та зарозумілості у ділових переговорах. У ньому читається спроба взяти гору чи залякати. Домагаєтеся цього, продовжуйте так само, якщо ні — припиніть.

З іншого боку, ми схильні довго дивитися на тих, ким захоплюємося, кому зобов’язані або готові підкорятися.

  1. Відведення очей

Найчастіше ми відводимо погляд, коли соромимося, бентежимося чи сильно хвилюємося. У такому разі складається враження, що ми стурбовані, не готові до розмови та ненадійні. Якщо доводиться вибирати одне з двох, надовго затримувати погляд краще, ніж піднімати очей.

Це важливо не лише у діловому спілкуванні. За даними дослідження відгуків пацієнтів державної лікарні, 90% учасників написали, що лікарі майже не дивляться у вічі, а отже, їх не хвилюють скарги хворих.

У ліфті, транспорті та інших тісних місцях ми намагаємося уникати зорового контакту, дивимося на телефон або на двері. Так ми намагаємося впоратися з дискомфортом, який завдає вторгнення в особистий простір.

  1. Обмін поглядами

Помірність при обміні поглядами свідчить про взаємну довіру та симпатії. Багато залежить від ситуації. Слухачеві важливіше утримувати погляд, ніж той, хто говорить. Є правило: уважно дивіться на того, хто розповідає, і зрідка поглядайте, коли самі говорите.

Зоровий контакт: про що розкажуть очі - 3 важливі значення погляду

Сила погляду

Факт №1

Фахівці Корнеллського університету провели експеримент: направили погляд кролика на коробках пластівців «Трікс» прямо на покупця та поставили їх серед звичайних упаковок фірми. Більшість обрали упаковку, яка дивилася на них.

Факт №2

Жіночий погляд виразніший за чоловічий. Жінки частіше дивляться на співрозмовників і вважають за краще розмовляти віч-на-віч, чоловіки зазвичай сідають боком один до одного.

Як встановити зоровий контакт

Встановити хороший контакт нескладно, якщо чергувати послідовність: подивитися на співрозмовника 4-7 секунд і на мить відвести погляд. Для того, хто говорить, цілком природно поглядати убік, щоб сформулювати наступну думку. Потрібно затримувати погляд, коли хочете донести щось важливе.

Посмішка та приємні думки завжди змінюють вираз очей. Зіниці трохи розширюються, погляд стає теплим і відкритим, а люди сприймають вас інакше. Коли слухаєте, дивіться на співрозмовника і намагайтеся, щоб погляд був осмисленим, бо порожні очі лякають. Насамкінець правило: тривалість зорового контакту між людьми має бути такою, щоб нікому не було ніяково.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *