Як правильно доглядати замшу?

0 Comments


З самого моменту появи замша стала дуже популярним матеріалом завдяки красі і багатьом практичним властивостям. Вона еластична, легко піддається обробці, має «ефект дихання».

Замша – це досить міцний, але в той же час ніжний і вимогливий матеріал. І щоб він не втратив свого розкішного вигляду, його потрібно добре і правильно доглядати.

Перед тим як вперше одягнути в новому сезоні виріб із натуральної замші, його необхідно почистити.

Чищення можна виконати за допомогою звичайного пилососа на малій потужності. Іноді протирають замшу серветкою зі свіжим молоком. Можна застосувати і нашатирний спирт.

Але є і більш делікатний метод – спробуйте спеціальний валик для чищення замші. Його поверхня трохи липка, що дозволяє валику зібрати весь пил і при цьому не зіпсувати матеріал.

Найбільш ефективний захист від забруднень досягається із застосуванням спеціального спрею для замші. При цьому дуже важливо обробити матеріал відразу після покупки, поки на річ не встигла налипнути пил та інші забруднення. Розпилювана речовина вбирається у зовнішній шар замші, захищаючи її від зайвої вологи та можливих плям.

Як правильно доглядати замшу?

Догляд за замшею

Особливу увагу слід приділити так званим місцям сполучення. Це манжети та зворотний бік коміра. У цих місцях замша вбирає піт і темніє.

Спрей розпорошується на відстані не ближче 20 сантиметрів, так він більш рівномірно «лягає» на матеріал. Будьте уважні, щоб не завдати занадто багато засобу і не просочити їм замшу – залишаться плями, видалити які потім не вдасться.

Процедуру зі спреєм, як правило, проводять двічі-тричі за сезон, з рівномірними проміжками.

Крім того, речі із замші вимагають і особливих умов зберігання.

Найкраще буде застосовувати спеціальні чохли для одягу, які надійно захищають річ від пилу та вицвітання.

Як правильно доглядати замшу?

У разі забруднення замші алкоголем або продуктами білкових сполук, негайно протріть плями чистою, вологою ганчіркою, щоб вони не встигли висохнути.

Затерті місця легко обробляються прогумованою тканиною.

Заломи можна видалити за допомогою відпарювання.

А з жирними плямами чудово бореться метод посипання зубним порошком.

Штучна замша вимагає обережнішого догляду — прати її не можна. Тільки мити, обережно розклавши на горизонтальній поверхні.

Якщо на замші є малюнок, використовувати воду для миття не можна. Слід застосовувати тільки піну спеціального миючого засобу для шерсті або делікатних тканин. Піна із замші знімається акуратно, сильно віджатою чистою ганчіркою, після чого річ у розправленому стані сушать при кімнатній температурі.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *