Виділення у жінок: нормальні і ні, коли треба бити на сполох

0 Comments

Виділення у жінок: нормальні і ні, коли треба бити на сполох

Кожна жінка повинна стежити за виділеннями зі своїх статевих органів, адже вони можуть свідчити про наявність гінекологічних захворювань і важливо не пропустити момент, коли необхідно розпочинати лікування. Щоб розуміти, які виділення нормальні, а коли варто бити на сполох, важливо дізнатися про них докладно. Розкажемо, від чого залежить виділення в жінок. Якщо у вас сильні виділення перед місячними, то читайте цю статтю https://mostrda.org.ua/?p=13865.

Консистенція, запах, обсяг виділень із статевих органів у жінок залежить від фази менструального циклу, віку, гормонального фону, наявності чи відсутності статевого життя та інших факторів. Розкажемо, що являють собою виділення з піхви, які бувають і що вважається варіантом норми. Дізнаєтеся, чому виділення не лікують і чи можна їх позбутися.

Що виділяється з жіночої піхви

Виділення у жінок – це фізіологічний секрет організму, як слина та шлунковий сік, піт, сльози і навіть соплі. Від виділень із піхви не можна позбутися, не варто навіть намагатися цього робити, аргументуючи бажанням бути завжди чистою. Навпаки, відсутність виділень має викликати у жінки занепокоєння, це є привід проконсультуватися з гінекологом.

Звідки беруться жіночі виділення та з чого складаються? У складі виділень присутній слиз, який виділяє канал шийки матки, а також злущені зі стінок матки і піхви клітини епітелію. У вагінальних виділеннях присутні мікроорганізми: бактерії (лактобактерії, палички Дедерляйну), віруси та гриби. У нормі має бути невелика кількість умовно-патогенних бактерій (мікоплазма, уреаплазма, кандида, гарднерелла). Виділення можуть бути як без запаху, так і пахнути кисло. Це нормально, оскільки виділення мають кисле середовище.

Виділення у жінок: нормальні і ні, коли треба бити на сполох

Жіночі виділення: як знайти межу норми та патології

Секрет із статевих органів жінки починає виділятися після входження до пубертатного віку (10-12 років). До цього часу ніяких виділень у дівчинки бути не повинно, а якщо це відбувається, ймовірно, є проблема в розвитку статевих органів дитини або інфекцій травного тракту та сечостатевої системи. Перші виділення (прозорі або з жовтуватим відтінком) у дівчинки з’являються за 12 місяців до початку менструації. Це говорить про гормональну перебудову організму.

У жінки, що менструює виділення змінюються в залежності від фази циклу.

Нерясні виділення після менструації та протягом 12-13 днів. Вони рідкі або зі слизом, безбарвні, білі або жовті. У таких виділеннях можуть бути грудочки, а запах або відсутній зовсім, або кислуватий.

Збільшуються виділення під час овуляції приблизно на 20%. Вони стають тягучими, оскільки слизу у них більше. Колір виділень у жінки, що овулює, може темніти.

Виділення стають менш рясними у другій половині менструального циклу. Консистенція секрету стає кремоподібною.

Перед менструацією обсяг виділень знову зростає.

Характер виділень може змінюватися прийому контрацептивів, використанні прокладок і тампонів, після використання різних засобів особистої гігієни (не всі вони підходять конкретної жінці), до і після вагітності і під час лактації, навіть тканина, з якої зроблено спідню білизну, може вплинути. Виділення після статевого акту також бувають іншими (можуть з’явитися згустки або підвищується рясність) і не повинні лякати жінку, оскільки це вважається варіантом норми. Також впливає той фактор, чи був статевий акт незахищеним, чи використовувався презерватив.

Патологічні виділення з піхви: як розпізнати проблему

Подивившись виділення, поставити точний діагноз неможливо, прояви деяких захворювань який завжди типові. Тільки після проведення клінічних, лабораторних та інструментальних обстежень можна отримати ясність, а отже, приймати рішення про медикаментозне лікування.

Найчастіше патологічні виділення з піхви провокують інфекції та запалення статевої системи.

Трихомоніаз. При цьому захворюванні виділення піняться, білі, жовті, зелені, мають специфічний запах. Жінка відчуває свербіж або печіння в статевих органах, сечовипускання болісне.

Кандидоз. При молочниці виділення стають рясними, густими з грудочками. Також викликають свербіж, а статеві органи червоніють і можуть набрякати.

Хламідіоз не стає причиною рясних виділень, але жінка відчуває біль у нижній частині живота, сечовипускання також болісне. Зазвичай гінеколог визначає наявність хламідіозу під час огляду в дзеркалах, жовті виділення з цервікального каналу – головна ознака захворювання.

Гонорея. Для цього захворювання характерні жовтувато-білі виділення з піхви, вони помірні, але супроводжуються болем унизу живота та при сечовипусканні. Також можуть виникнути кров’яні виділення.

Бактеріальний вагіноз. Для нього характерні рясні виділення сірувато відтінку з неприємним рибним запахом. Симптоми вагінозу посилюються після статевого акту. З часом виділення можуть стати зеленими, липкими, вони буквально розмазуються по стінках піхви.

Кольпіт – неспецифічне запальне захворювання статевих органів. Виділення при кольпіті рідкі, іноді з домішкою гною та крові, з дуже неприємним смердючим запахом. Жінка відчуває свербіж, печіння і навіть жар у статевих органах.

Жінку мають насторожити позаменструальні кров’янисті виділення. Вони можуть бути наслідком гормональної зміни, пов’язаної з овуляцій, або свідчити про ендометріоз, поліпоз, хронічне запалення матки. Кров’янисті виділення у вагітної – привід звернутися до лікаря, адже це може бути симптомом відшарування чи передлежання плаценти.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *