На жаль, пронос чи діарея – ще один із численних “подарунків” вагітності.
Особливо часто це явище зустрічається на ранніх термінах, коли вирують гормони, і організм майбутньої матусі може несподіваним чином реагувати на звичні продукти. Пронос при вагітності? що робити, причини діареї дивіться тут https://applemint.com.ua/diareya-u-vagitnix-chomu-vinikaye-ta-chim-likuvati-pronos-pri-vagitnosti-shho-robiti-prichini-diareї/.
Діарея, особливо тривала, небезпечна і може нашкодити і мамі, і малюкові.
По-перше, під час такого розладу травлення організм зневоднюється. Організм разом із рідиною втрачає й корисні солі. Нестача корисних речовин, особливо в 1-му триместі, коли формуються всі органи малюка, може призвести до різних патологій.
Якщо пронос не вдається довго вилікувати, це призводить ще й до інтоксикації організму: через кров токсини можуть проникнути і в організм малюка.
По-третє, активність кишечника може призводити до підвищеного тонусу матки, що небезпечно або відшаруванням плаценти, або відторгненням плода на ранніх термінах вагітності. А ще підвищений тонус матки може порушити кровопостачання плода.
Тому розлад кишечника при вагітності треба лікувати. Але як, якщо медикаменти майже повністю протипоказані?
- Перша допомога – це дієта. Спочатку слід виключити всі продукти, що надають підвищене навантаження на ШКТ: жирне м’ясо, молочні продукти, макаронні вироби, сирі овочі, бобові і т.д.
- При проносі допомагає рис, який відомий своїми властивостями, що “закріплюють”.
- Нормалізувати стілець також допоможе ягідний кисіль на крохмалі.
- Для заповнення рідини слід пити звичайну воду та компоти із сухофруктів (а не в жодному разі не чай, кава чи соки)
Якщо діарея не проходить протягом 1-2 днів, зверніться до лікаря, який призначить сорбенти для нормалізації кишечника. У жодному разі варто приймати медикаменти самостійно, т.к. деякі можуть завдати шкоди плоду!