Три духовні блага, які ви отримаєте, відвідавши Манявський скит

Умиротворення

Вдихаючи лісові аромати, ви зможете прогулятися по доглянутій території монастиря, помолитися в храмах обителі:

– соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, побудованому на фундаменті церкви 1611 р.;

– храмі святих Бориса і Гліба та

– церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.

А пройшовши по лісовій дорозі ще з пів кілометра, ви побачите «Блаженний камінь» – місце, з якого все почалося. Це великий виступ в скелі з гротом, який, за переказами, і був першим притулком ченців. Це і є перший скит. Блаженний він тому, що з-під нього било джерело з водою, яка вважається цілющою.

Коли монастир був в руїнах, джерело повністю пересохло. А зараз знову починає з’являтися цілюща волога. Кажуть, що ця вода зцілювала людей від хвороб шкіри, кісток, очей, а один хлопець, отримавши хрещення, завдяки цій воді зміг піднятися з інвалідного візка, до якого був прикутий все життя.

Нові знання

Ченці розкажуть вам багату історію монастиря, його засновників і сподвижників, походження святинь. На території скиту ви побачите поховання його засновникiв Йова Княгиницького і Феодосія.

Цікавою є історія ікони Пресвятої Богородиці Манявської, яку ще називають «Ізбавительниця». Вона була написана на Святій горі Афон в 1788 р. і потрапила в Маняву через Кавказ, де являла чудеса зцілення в одному з монастирів. Богородиця з’явилася уві сні монаху-охоронцю ікони і наказала йому передати святиню в Маняву. І хоча чернець навіть не знав місцезнаходження Манявського скиту, прохання виконав, і в 2003 р ікона стала прикрасою і однією з головних святинь обителі.

Можливість лікування

Якщо у вас є глибока віра і ви перейметеся особливою атмосферою монастиря, то можете отримати одужання від душевних або фізичних хвороб і навіть прощення гріхів. Кажуть, якщо бездітна сім’я переночує в блаженному скиті, то отримає довгоочікуване дитя, а просто доторкнувшись до святого каменя можна відчути душевне очищення і наповнитися силою.

Ченці розкажуть вам, як молитися і просити у двох чудотворних ікон «Рятівниці» і «Ігуменії монастиря», яка почала мироточити в 2004 р, сповіщаючи про повінь, і замироточила знову на свято Стрітення в 2015 р. Кожна з них унікальна, намолена і славиться величезним переліком створених чудес.

Краса Манявського водоспаду

А в гірській ущелині вище монастиря знаходиться Манявський водоспад. Водоспад є приголомшливим видовищем. Висота його близько 20 метрів. Вода падає декількома каскадами. Біля підніжжя водоспаду — невелике озеро, купання в якому вважають цілющим. 

Гарного вам настрою та корисної подорожі! Якщо вам потрiбно буде зупинитися з вашою родиною в Манявi на два-три днi, будь ласка телефонуйте нам за тел. 0989702715.