Незабаром ми увійдемо в новий 2020 рік та відзначимо Різдво Христове. Підготування до свят у самому розпалі: ми обираємо подарунки, прикрашаємо ялинки, вчимо нові колядки… У цій метушні варто не загубитися, не забути, що різдвяні й новорічні свята – це не тільки святкові ярмарки і коляда. Це найперше – нагода навести лад у думках.

Чому це так важливо? Передусім, ми з вами, брати і сестри, готуємося зустріти Господа нашого Ісуса Христа – подію Його Народження. Сам Господь приходить у наше життя, тому маємо бути відкритими до Божих відвідин, а наші думки – мати чистими та ясними. Власне, цю можливість нам надає піст, якого ми дотримуємося, щоби з очищеним у покаянні серцем достойно зустріти Бога.

Новий рік є нагадуванням про необхідність духовного оновлення, очищення, у певному сенсі – вододіл життя, межа між минулим та майбутнім. І якщо ми входимо у нього із Божим благословінням, Господь обов’язково сприятиме втіленню усіх тих добрих задумів, які ми хотіли б реалізувати у новому році.

Тож у молитві та стриманості, пригадаймо собі, яких успіхів з Божою допомогою ми вже досягли, де б могли зробити більше, а де піддалися спокусі та повинні щиро покаятися за це. Просімо вибачення у тих, кому завинили, подякуймо тим, хто був поряд та дарував свою підтримку. Будьмо відвертими – перед Богом та перед самими собою. Адже велика радість чекає на нас – нехай ніщо не буде на заваді впустити її у ваш дім, родину та серце.

Приготування до Різдва – це час, коли світ затамовує подих, щоби зустріти свого Спасителя. І щоб коляда залунала урочисто й щиро на славу Господеві, дотримаймо цю благодатну тишу, приділімо час молитві та домопозі тим, хто потребує підтримки. Зустріч із Христом вже близько, головне у буденних справах та святкових приготуваннях не забути підвести очі до неба – туди, де сяятиме на весь світ Вифлеємська зірка, вказуючи шлях до народженого Богомладенця.

Новий 2020 рік та відзначимо Різдво Христове