Бути добрим – найперше означає бути собою, бути людиною. Всемилостивий Господь сотворив нас за Своїм образом, а тому прагнення творити добро, бути милосердними та виявляти любов до ближніх – це сповнення нашого людського призначення, вияв нашої природи. Саме тому, коли ми робимо добрі діла, то відчуваємо радість, гармонію, справжню втіху. Недарма і вчені довели, що добрі вчинки роблять людей щасливішими та навіть здоровішими.

Благодіяти, тобто діяти на благо інших, потрібно щодня – це можливість втілити любов. Тоді кожен із нас відчує суттєві зміни – як всередині себе, так і навколо. Доброта лікує суспільство: вона об’єднує людей, наділяє їх почуттями любові та вдячності, дарує щирі посмішки та чисті сльози радості, окрилює душу та вселяє надію.

Справжнє благодіяння чиниться безкорисливо, для нього не потрібно якихось мотивів чи нагород. Власне, вияв доброти вже сам по собі є винагородою для тих, хто його чинить, бо приносить людині істинні духовні цінності, що єднають її з Богом, сповнюючи душу радістю та любов’ю до ближнього. Отже, «будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6: 36).

Митрополит Епіфаній: Бути добрим – найперше означає бути собою, бути людиною