Чарівну красу благодатних місць біля скиту доповнює один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах – Манявський. Цей вражаючий витвір природи не залишить байдужим жодне серце.

Сріблясті потоки джерельної гірської води падають з висоти приблизно 18-20 метрів, а навкруги – запашні ялиці і височезні буки, що сягають, здається, самого неба. У мальовничій ущелині буяє прадавня папороть, просякнутий вологою яскраво-зелений мох тішить око своїм насиченим кольором…

Незабутніми стануть враження від купання у невеликому озерці біля підніжжя водоспаду. Місцеві мешканці розповідають, що вода у ньому повертає молодість і оздоровлює тих сміливців, що наважаться зануритися в її крижані обійми.

Окрім цього, слід зазначити, що Манявський водоспад – гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення.

Українські мандрівники вже давно уподобали місця біля водоспаду для активного відпочинку. Із кожним роком збільшується кількість іноземних туристів, що прямують до цієї мальовничої місцини, слава про яку вже набула розголосу по всьому світу.

Тому, любі друзі, і ви не лишайтесь осторонь: при першій ліпшій нагоді прямуйте до Богородчанського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Маняви. Тут ви знайдете казкові краєвиди, вдихнете цілюще карпатське повітря і, насамперед, подбаєте про оздоровлення своєї душі, відвідавши, крім уславленого водоспаду, ще й Манявський скит – перлину серед монастирів України.